Samsung LC34G55TWW Gaming Monitor
R8 692,76
Samsung LC34G55TWW 34” G5 Odyssey Gaming Monitor
Curved 1000R
3440X1440; Max 165Hz
1x HDMI
Display Port
SKU: SAMSUNG LC34G55TWW Categories: ,
Vivid scenes wrap around you. The all-encompassing 1000R display fills every part of your peripheral vision and draws you right into the character’s shoes. Boundary pushing graphics. Ultra-WQHD gives you a vast encompassing view of your game world, with true lifelike detail. The ultra-fast 165Hz refresh rate handles even the most exhilarating scenes and super-quick visuals. Make every move count with a 1ms MPRT response time. Jump on enemies as soon as you see them and stay ahead with precise mouse movements.
Brand
Samsung
Display Ports
DP, HDMI
Display Resolution
3440×1440
Display Size
34"